Samtec Inc. HW-05-10-F-D-590-SM
Part No.:
HW-05-10-F-D-590-SM
Datasheet:
HW-05-10-F-D-590-SM.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Product details
1. How to order HW-05-10-F-D-590-SM on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HW-05-10-F-D-590-SM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW-05-10-F-D-590-SM?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
NumberofPositions 10 10 10 10 10
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm)
Length-Post(Mating) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm)
Length-StackHeight 0.590 (14.986mm) 0.590 (14.986mm) 0.590 (14.986mm) 0.590 (14.986mm) 0.590 (14.986mm)