Samtec Inc. HW-05-10-F-D-570-SM
Part No.:
HW-05-10-F-D-570-SM
Datasheet:
HW-05-10-F-D-570-SM.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Product details
1. How to order HW-05-10-F-D-570-SM on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HW-05-10-F-D-570-SM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW-05-10-F-D-570-SM?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
NumberofPositions 10 10 10 10 10
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm) 0.765 (19.431mm)
Length-Post(Mating) 0.195 (4.953mm) 0.195 (4.953mm) 0.195 (4.953mm) 0.195 (4.953mm) 0.195 (4.953mm)
Length-StackHeight 0.570 (14.478mm) 0.570 (14.478mm) 0.570 (14.478mm) 0.570 (14.478mm) 0.570 (14.478mm)