Samtec Inc. EW-12-11-F-S-500
Part No.:
EW-12-11-F-S-500
Datasheet:
EW-12-11-F-S-500.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order EW-12-11-F-S-500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the EW-12-11-F-S-500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EW-12-11-F-S-500?
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm)
Length-Post(Mating) 0.100 (2.540mm) 0.100 (2.540mm) 0.100 (2.540mm) 0.100 (2.540mm) 0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm)
Length-Tail 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm)