Samtec Inc. EW-10-13-F-S-750
Part No.:
EW-10-13-F-S-750
Datasheet:
EW-10-13-F-S-750.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order EW-10-13-F-S-750 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the EW-10-13-F-S-750 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EW-10-13-F-S-750?
NumberofPositions 10 10 10 10 10
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating) 0.150 (3.810mm) 0.150 (3.810mm) 0.150 (3.810mm) 0.150 (3.810mm) 0.150 (3.810mm)
Length-StackHeight 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm)
Length-Tail 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm) 0.330 (8.382mm)