Samtec Inc. DW-20-09-T-S-433
Part No.:
DW-20-09-T-S-433
Datasheet:
DW-20-09-T-S-433.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
Product details
1. How to order DW-20-09-T-S-433 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-20-09-T-S-433 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-20-09-T-S-433?
NumberofPositions 20 20 20 20 20
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating) 0.187 (4.750mm) 0.187 (4.750mm) 0.187 (4.750mm) 0.187 (4.750mm) 0.187 (4.750mm)
Length-StackHeight 0.433 (11.000mm) 0.433 (11.000mm) 0.433 (11.000mm) 0.433 (11.000mm) 0.433 (11.000mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)