Samtec Inc. DW-20-07-F-S-250
Part No.:
DW-20-07-F-S-250
Datasheet:
DW-20-07-F-S-250.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-20-07-F-S-250 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-20-07-F-S-250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-20-07-F-S-250?
NumberofPositions 20 20 20 20 20
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.430 (10.922mm) 0.430 (10.922mm) 0.430 (10.922mm) 0.430 (10.922mm) 0.430 (10.922mm)
Length-Post(Mating) 0.070 (1.778mm) 0.070 (1.778mm) 0.070 (1.778mm) 0.070 (1.778mm) 0.070 (1.778mm)
Length-StackHeight 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)