Samtec Inc. DW-18-08-F-S-255
Part No.:
DW-18-08-F-S-255
Datasheet:
DW-18-08-F-S-255.pdf
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-18-08-F-S-255 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-18-08-F-S-255 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-18-08-F-S-255?
NumberofPositions 18 18 18 18 18
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.530 (13.462mm) 0.530 (13.462mm) 0.530 (13.462mm) 0.530 (13.462mm) 0.530 (13.462mm)
Length-Post(Mating) 0.165 (4.191mm) 0.165 (4.191mm) 0.165 (4.191mm) 0.165 (4.191mm) 0.165 (4.191mm)
Length-StackHeight 0.255 (6.477mm) 0.255 (6.477mm) 0.255 (6.477mm) 0.255 (6.477mm) 0.255 (6.477mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)