Samtec Inc. DW-16-15-F-S-343
Part No.:
DW-16-15-F-S-343
Datasheet:
DW-16-15-F-S-343.pdf
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-16-15-F-S-343 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-16-15-F-S-343 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-16-15-F-S-343?
NumberofPositions 16 16 16 16 16
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm)
Length-Post(Mating) 0.177 (4.496mm) 0.177 (4.496mm) 0.177 (4.496mm) 0.177 (4.496mm) 0.177 (4.496mm)
Length-StackHeight 0.343 (8.712mm) 0.343 (8.712mm) 0.343 (8.712mm) 0.343 (8.712mm) 0.343 (8.712mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)