Samtec Inc. DW-14-15-F-S-248
Part No.:
DW-14-15-F-S-248
Datasheet:
DW-14-15-F-S-248.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-14-15-F-S-248 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-14-15-F-S-248 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-14-15-F-S-248?
NumberofPositions 14 14 14 14 14
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm) 0.630 (16.002mm)
Length-Post(Mating) 0.272 (6.909mm) 0.272 (6.909mm) 0.272 (6.909mm) 0.272 (6.909mm) 0.272 (6.909mm)
Length-StackHeight 0.248 (6.300mm) 0.248 (6.300mm) 0.248 (6.300mm) 0.248 (6.300mm) 0.248 (6.300mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)