Samtec Inc. DW-14-09-F-S-500
Part No.:
DW-14-09-F-S-500
Datasheet:
DW-14-09-F-S-500.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-14-09-F-S-500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-14-09-F-S-500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-14-09-F-S-500?
NumberofPositions 14 14 14 14 14
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm)
Length-StackHeight 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm) 0.500 (12.700mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)