Samtec Inc. DW-14-09-F-S-450
Part No.:
DW-14-09-F-S-450
Datasheet:
DW-14-09-F-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-14-09-F-S-450 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-14-09-F-S-450 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-14-09-F-S-450?
NumberofPositions 14 14 14 14 14
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm) 0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating) 0.170 (4.318mm) 0.170 (4.318mm) 0.170 (4.318mm) 0.170 (4.318mm) 0.170 (4.318mm)
Length-StackHeight 0.450 (11.430mm) 0.450 (11.430mm) 0.450 (11.430mm) 0.450 (11.430mm) 0.450 (11.430mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)