Samtec Inc. DW-12-14-F-S-1130
Part No.:
DW-12-14-F-S-1130
Datasheet:
DW-12-14-F-S-1130.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-12-14-F-S-1130 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-12-14-F-S-1130 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-12-14-F-S-1130?
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating) 0.190 (4.826mm) 0.190 (4.826mm) 0.190 (4.826mm) 0.190 (4.826mm) 0.190 (4.826mm)
Length-StackHeight 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)