Samtec Inc. DW-12-13-F-S-750
Part No.:
DW-12-13-F-S-750
Datasheet:
DW-12-13-F-S-750.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-12-13-F-S-750 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-12-13-F-S-750 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-12-13-F-S-750?
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating) 0.370 (9.400mm) 0.370 (9.400mm) 0.370 (9.400mm) 0.370 (9.400mm) 0.370 (9.400mm)
Length-StackHeight 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm) 0.750 (19.050mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)