Samtec Inc. DW-12-11-F-S-568
Part No.:
DW-12-11-F-S-568
Datasheet:
DW-12-11-F-S-568.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-12-11-F-S-568 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-12-11-F-S-568 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-12-11-F-S-568?
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm) 0.930 (23.622mm)
Length-Post(Mating) 0.252 (6.400mm) 0.252 (6.400mm) 0.252 (6.400mm) 0.252 (6.400mm) 0.252 (6.400mm)
Length-StackHeight 0.568 (14.427mm) 0.568 (14.427mm) 0.568 (14.427mm) 0.568 (14.427mm) 0.568 (14.427mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)