Samtec Inc. DW-11-20-F-S-740
Part No.:
DW-11-20-F-S-740
Datasheet:
DW-11-20-F-S-740.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-11-20-F-S-740 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-11-20-F-S-740 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-11-20-F-S-740?
NumberofPositions 11 11 11 11 11
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm) 1.130 (28.702mm)
Length-Post(Mating) 0.280 (7.112mm) 0.280 (7.112mm) 0.280 (7.112mm) 0.280 (7.112mm) 0.280 (7.112mm)
Length-StackHeight 0.740 (18.796mm) 0.740 (18.796mm) 0.740 (18.796mm) 0.740 (18.796mm) 0.740 (18.796mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)