Samtec Inc. DW-11-14-F-S-984
Part No.:
DW-11-14-F-S-984
Datasheet:
DW-11-14-F-S-984.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-11-14-F-S-984 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-11-14-F-S-984 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-11-14-F-S-984?
NumberofPositions 11 11 11 11 11
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating) 0.336 (8.534mm) 0.336 (8.534mm) 0.336 (8.534mm) 0.336 (8.534mm) 0.336 (8.534mm)
Length-StackHeight 0.984 (24.994mm) 0.984 (24.994mm) 0.984 (24.994mm) 0.984 (24.994mm) 0.984 (24.994mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)