Samtec Inc. DW-11-13-F-S-905
Part No.:
DW-11-13-F-S-905
Datasheet:
DW-11-13-F-S-905.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-11-13-F-S-905 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-11-13-F-S-905 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-11-13-F-S-905?
NumberofPositions 11 11 11 11 11
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating) 0.215 (5.461mm) 0.215 (5.461mm) 0.215 (5.461mm) 0.215 (5.461mm) 0.215 (5.461mm)
Length-StackHeight 0.905 (22.987mm) 0.905 (22.987mm) 0.905 (22.987mm) 0.905 (22.987mm) 0.905 (22.987mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)