Samtec Inc. DW-11-12-F-S-694
Part No.:
DW-11-12-F-S-694
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
DW-11-12-F-S-694.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DW-11-12-F-S-694 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-11-12-F-S-694 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-11-12-F-S-694?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Flex Stack, DW Flex Stack, DW Flex Stack, DW Flex Stack, DW Flex Stack, DW
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 11 11 11 11 11
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.030 (26.162mm) 1.030 (26.162mm) 1.030 (26.162mm) 1.030 (26.162mm) 1.030 (26.162mm)
Length-Post(Mating) 0.226 (5.740mm) 0.226 (5.740mm) 0.226 (5.740mm) 0.226 (5.740mm) 0.226 (5.740mm)
Length-StackHeight 0.694 (17.628mm) 0.694 (17.628mm) 0.694 (17.628mm) 0.694 (17.628mm) 0.694 (17.628mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)