Samtec Inc. DW-10-14-F-S-1000-LL
Part No.:
DW-10-14-F-S-1000-LL
Datasheet:
DW-10-14-F-S-1000-LL.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order DW-10-14-F-S-1000-LL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DW-10-14-F-S-1000-LL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DW-10-14-F-S-1000-LL?
NumberofPositions 10 10 10 10 10
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm) 1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating) 0.320 (8.128mm) 0.320 (8.128mm) 0.320 (8.128mm) 0.320 (8.128mm) 0.320 (8.128mm)
Length-StackHeight 1.000 (25.400mm) 1.000 (25.400mm) 1.000 (25.400mm) 1.000 (25.400mm) 1.000 (25.400mm)
Length-Tail 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm) 0.110 (2.794mm)