STMicroelectronics STLQ50C-R
Part No.:
STLQ50C-R
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
STLQ50C-R.pdf
Description:
IC REG LIN POS ADJ 50MA SOT323-5
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order STLQ50C-R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the STLQ50C-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STLQ50C-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STLQ50C-R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as STLQ50C-R pin diagram, STLQ50C-R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.22V 1.22V 1.22V 1.22V 1.22V
Voltage-Output(Max) 11V 11V 11V 11V 11V
VoltageDropout(Max) 0.7V @ 50mA 0.7V @ 50mA 0.7V @ 50mA 0.7V @ 50mA 0.7V @ 50mA
Current-Output 50mA 50mA 50mA 50mA 50mA
Current-Quiescent(Iq) 5 µA 5 µA 5 µA 5 µA 5 µA
Current-Supply(Max) 6 µA 6 µA 6 µA 6 µA 6 µA
PSRR 30dB (120Hz) 30dB (120Hz) 30dB (120Hz) 30dB (120Hz) 30dB (120Hz)
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C