STLQ50C25R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STLQ50C25R.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.7V @ 50mA | 0.7V @ 50mA | 0.7V @ 50mA | 0.7V @ 50mA | 0.7V @ 50mA |
| Current-Output | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 5 µA | 5 µA | 5 µA | 5 µA | 5 µA |
| Current-Supply(Max) | 6 µA | 6 µA | 6 µA | 6 µA | 6 µA |
| PSRR | 30dB (120Hz) | 30dB (120Hz) | 30dB (120Hz) | 30dB (120Hz) | 30dB (120Hz) |