STMicroelectronics SMB6F154A
Part No.:
SMB6F154A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-221AA, SMB Flat Leads
Datasheet:
SMB6F154A.pdf
Description:
TVS DIODE 154VWM 246VC SMBFLAT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMB6F154A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMB6F154A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB6F154A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB6F154A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMB6F154A pin diagram, SMB6F154A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SMB6FxxA SMB6FxxA SMB6FxxA SMB6FxxA SMB6FxxA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 154V 154V 154V 154V 154V
Voltage-Breakdown(Min) 171V 171V 171V 171V 171V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 246V 246V 246V 246V 246V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W