LDS3985M18R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDS3985M18R.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.25V @ 300mA | 0.25V @ 300mA | 0.25V @ 300mA | 0.25V @ 300mA | 0.25V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA |
| Current-Supply(Max) | 300 µA | 300 µA | 300 µA | 300 µA | 300 µA |
| PSRR | 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz) | 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz) | 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz) | 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz) | 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz) |