LDL1117S12R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDL1117S12R.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.185V | 1.185V | 1.185V | 1.185V | 1.185V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.6V @ 1.2A | 0.6V @ 1.2A | 0.6V @ 1.2A | 0.6V @ 1.2A | 0.6V @ 1.2A |
| Current-Output | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A |
| Current-Quiescent(Iq) | 500 µA | 500 µA | 500 µA | 500 µA | 500 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) |