LD39020ATPU32R.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) |