SMC Diode Solutions CESD3V3D5
Part No.:
CESD3V3D5
Datasheet:
CESD3V3D5.pdf
Description:
3.3V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS AR
Product details
1. How to order CESD3V3D5 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CESD3V3D5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CESD3V3D5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CESD3V3D5.
7.How to contact us to get technical supports, such as CESD3V3D5 pin diagram, CESD3V3D5 datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 3.3V (Max) 3.3V (Max) 3.3V (Max) 3.3V (Max) 3.3V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 13V 13V 13V 13V 13V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 16A 16A 16A 16A 16A
Power-PeakPulse 210W 210W 210W 210W 210W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 120pF @ 1MHz 120pF @ 1MHz 120pF @ 1MHz 120pF @ 1MHz 120pF @ 1MHz