SMC Diode Solutions CESD24VD5
Part No.:
CESD24VD5
Datasheet:
CESD24VD5.pdf
Description:
24V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS ARR
Product details
1. How to order CESD24VD5 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CESD24VD5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CESD24VD5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CESD24VD5.
7.How to contact us to get technical supports, such as CESD24VD5 pin diagram, CESD24VD5 datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 44V 44V 44V 44V 44V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A
Power-PeakPulse 330W 330W 330W 330W 330W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 36pF @ 1MHz 36pF @ 1MHz 36pF @ 1MHz 36pF @ 1MHz 36pF @ 1MHz