SMC Diode Solutions CESD12VD5
Part No.:
CESD12VD5
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
TVS - Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
CESD12VD5.pdf
Description:
12V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS ARR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CESD12VD5 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CESD12VD5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CESD12VD5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CESD12VD5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CESD12VD5 pin diagram, CESD12VD5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V (Max) 12V (Max) 12V (Max) 12V (Max) 12V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 14.1V 14.1V 14.1V 14.1V 14.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 24V 24V 24V 24V 24V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9A 9A 9A 9A 9A
Power-PeakPulse 220W 220W 220W 220W 220W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz