Rohm Semiconductor ESR01MZPF6200
Part No.:
ESR01MZPF6200
Datasheet:
ESR01MZPF6200.pdf
Product details
1. How to order ESR01MZPF6200 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ESR01MZPF6200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESR01MZPF6200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESR01MZPF6200.
Resistance 620 Ohms 620 Ohms 620 Ohms 620 Ohms 620 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)