Rohm Semiconductor ESR01MZPF5102
Part No.:
ESR01MZPF5102
Datasheet:
ESR01MZPF5102.pdf
Product details
1. How to order ESR01MZPF5102 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ESR01MZPF5102 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESR01MZPF5102?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESR01MZPF5102.
Resistance 51 kOhms 51 kOhms 51 kOhms 51 kOhms 51 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)