Rohm Semiconductor ESR01MZPF4703
Part No.:
ESR01MZPF4703
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ESR01MZPF4703.pdf
Description:
ANTI-SURGE CHIP RESISTORS
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ESR01MZPF4703 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ESR01MZPF4703 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESR01MZPF4703?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESR01MZPF4703.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series ESR ESR ESR ESR ESR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 470 kOhms 470 kOhms 470 kOhms 470 kOhms 470 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)