Rohm Semiconductor BU28SA4WGWL-E2
Part No.:
BU28SA4WGWL-E2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Datasheet:
BU28SA4WGWL-E2.pdf
Description:
IC REG LIN 2.8V 200MA 4UCSP50L1
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order BU28SA4WGWL-E2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BU28SA4WGWL-E2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BU28SA4WGWL-E2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 4-UFBGA, CSPBGA 4-UFBGA, CSPBGA 4-UFBGA, CSPBGA 4-UFBGA, CSPBGA 4-UFBGA, CSPBGA
Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
Series - - - - -
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.15V @ 100mA 0.15V @ 100mA 0.15V @ 100mA 0.15V @ 100mA 0.15V @ 100mA
Current-Output 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Current-Quiescent(Iq) 80 µA 80 µA 80 µA 80 µA 80 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C