BH12PB1WHFV-TR.pdf
| Image |  |
| Package/Case | SOT-665 | SOT-665 | SOT-665 | SOT-665 | SOT-665 |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.6V @ 150mA | 0.6V @ 150mA | 0.6V @ 150mA | 0.6V @ 150mA | 0.6V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 4 µA | 4 µA | 4 µA | 4 µA | 4 µA |
| Current-Supply(Max) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| PSRR | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |