Rohm Semiconductor BD33HA5MEFJ-ME2
Part No.:
BD33HA5MEFJ-ME2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
BD33HA5MEFJ-ME2.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8HTSOP