Rohm Semiconductor BD15GA3WNUX-TR
Part No.:
BD15GA3WNUX-TR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
BD15GA3WNUX-TR.pdf
Description:
300MA FIXED OUTPUT LDO REGULATOR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order BD15GA3WNUX-TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BD15GA3WNUX-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BD15GA3WNUX-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.9V @ 300mA 0.9V @ 300mA 0.9V @ 300mA 0.9V @ 300mA 0.9V @ 300mA
Current-Output 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
Current-Quiescent(Iq) 900 µA 900 µA 900 µA 900 µA 900 µA
Current-Supply(Max) 900 µA 900 µA 900 µA 900 µA 900 µA
PSRR - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C