ISL8016IR33Z.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISL8016IR33Z.
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 6A | 6A | 6A | 6A | 6A |
| Frequency-Switching | 525kHz ~ 3.9MHz | 525kHz ~ 3.9MHz | 525kHz ~ 3.9MHz | 525kHz ~ 3.9MHz | 525kHz ~ 3.9MHz |