RSH2-123.3S/H2.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | RSH2 | RSH2 | RSH2 | RSH2 | RSH2 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Power(Watts) | 1.65 W | 1.65 W | 1.65 W | 1.65 W | 1.65 W |
| Voltage-Isolation | 2 kV | 2 kV | 2 kV | 2 kV | 2 kV |
| Features | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off |
| Efficiency | 79% | 79% | 79% | 79% | 79% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.74 L x 0.50 W x 0.34 H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.50 W x 0.34 H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.50 W x 0.34 H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.50 W x 0.34 H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.50 W x 0.34 H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) |