RJZ-153.3S/HP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RJZ-153.3S/HP.
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE RJZ (2W) | ECONOLINE RJZ (2W) | ECONOLINE RJZ (2W) | ECONOLINE RJZ (2W) | ECONOLINE RJZ (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 13.5V | 13.5V | 13.5V | 13.5V | 13.5V |
| Voltage-Input(Max) | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 606mA | 606mA | 606mA | 606mA | 606mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) |