Recom Power RGZ-3.33.3D/P
Part No.:
RGZ-3.33.3D/P
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
14-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
RGZ-3.33.3D/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RGZ-3.33.3D/P on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RGZ-3.33.3D/P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RGZ-3.33.3D/P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RGZ-3.33.3D/P.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE RGZ (2W) ECONOLINE RGZ (2W) ECONOLINE RGZ (2W) ECONOLINE RGZ (2W) ECONOLINE RGZ (2W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Input(Max) 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 303mA, 303mA 303mA, 303mA 303mA, 303mA 303mA, 303mA 303mA, 303mA
Power(Watts) 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)