RGZ-121509D/HP.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE RGZ (2W) | ECONOLINE RGZ (2W) | ECONOLINE RGZ (2W) | ECONOLINE RGZ (2W) | ECONOLINE RGZ (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V |
| Voltage-Input(Max) | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -9V | -9V | -9V | -9V | -9V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 66mA, 111mA | 66mA, 111mA | 66mA, 111mA | 66mA, 111mA | 66mA, 111mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) | 0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm) |