R2S12-1212/P-R.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Series | ECONOLINE R2S (2W) | ECONOLINE R2S (2W) | ECONOLINE R2S (2W) | ECONOLINE R2S (2W) | ECONOLINE R2S (2W) |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V |
| Voltage-Input(Max) | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 85% | 85% | 85% | 85% | 85% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.60 L x 0.42 W x 0.35 H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.35 H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.35 H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.35 H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.35 H (15.2mm x 10.7mm x 9.0mm) |