R24P12S/X2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R24P12S/X2.
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE RxxPxx (1W) | ECONOLINE RxxPxx (1W) | ECONOLINE RxxPxx (1W) | ECONOLINE RxxPxx (1W) | ECONOLINE RxxPxx (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 21.6V | 21.6V | 21.6V | 21.6V | 21.6V |
| Voltage-Input(Max) | 26.4V | 26.4V | 26.4V | 26.4V | 26.4V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 84mA | 84mA | 84mA | 84mA | 84mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |
| Efficiency | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) |