Recom Power R1DA-243.33.3/P
Part No.:
R1DA-243.33.3/P
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
10-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
R1DA-243.33.3/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 2X3.3V 1W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order R1DA-243.33.3/P on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R1DA-243.33.3/P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1DA-243.33.3/P?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R1DA (1W) ECONOLINE R1DA (1W) ECONOLINE R1DA (1W) ECONOLINE R1DA (1W) ECONOLINE R1DA (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)