Recom Power R12P23.3D
Part No.:
R12P23.3D
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
R12P23.3D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order R12P23.3D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R12P23.3D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R12P23.3D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R12P23.3D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as R12P23.3D pin diagram, R12P23.3D datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE RxxP2xx (2W) ECONOLINE RxxP2xx (2W) ECONOLINE RxxP2xx (2W) ECONOLINE RxxP2xx (2W) ECONOLINE RxxP2xx (2W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V
Voltage-Input(Max) 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 300mA, 300mA 300mA, 300mA 300mA, 300mA 300mA, 300mA 300mA, 300mA
Power(Watts) 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
Voltage-Isolation 6.4 kV 6.4 kV 6.4 kV 6.4 kV 6.4 kV
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 70% 70% 70% 70% 70%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)