R12P212S/X2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R12P212S/X2.
| Image |  |
| Manufacturer | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE RxxP2xx (2W) | ECONOLINE RxxP2xx (2W) | ECONOLINE RxxP2xx (2W) | ECONOLINE RxxP2xx (2W) | ECONOLINE RxxP2xx (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V |
| Voltage-Input(Max) | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV | 6.4 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) | 0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm) |