Recom Power R0.5Z-1515/H-R
Part No.:
R0.5Z-1515/H-R
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
R0.5Z-1515/H-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 500MW
Product details
1. How to order R0.5Z-1515/H-R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R0.5Z-1515/H-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5Z-1515/H-R?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 14.25V 14.25V 14.25V 14.25V 14.25V
Voltage-Input(Max) 15.75V 15.75V 15.75V 15.75V 15.75V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 33mA 33mA 33mA 33mA 33mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 66% 66% 66% 66% 66%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)