Recom Power R0.5Z-1505/H-R
Part No.:
R0.5Z-1505/H-R
Datasheet:
R0.5Z-1505/H-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 500MW
Product details
1. How to order R0.5Z-1505/H-R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R0.5Z-1505/H-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5Z-1505/H-R?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W) ECONOLINE R0.5Z (0.5W)
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 14.25V 14.25V 14.25V 14.25V 14.25V
Voltage-Input(Max) 15.75V 15.75V 15.75V 15.75V 15.75V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 55% 55% 55% 55% 55%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)