Recom Power R0.25S12-2424/HP
Part No.:
R0.25S12-2424/HP
Datasheet:
R0.25S12-2424/HP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 250MW
Product details
1. How to order R0.25S12-2424/HP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R0.25S12-2424/HP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.25S12-2424/HP?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R0.25S (0.25W) ECONOLINE R0.25S (0.25W) ECONOLINE R0.25S (0.25W) ECONOLINE R0.25S (0.25W) ECONOLINE R0.25S (0.25W)
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 10.4mA 10.4mA 10.4mA 10.4mA 10.4mA
Power(Watts) 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)