Recom Power R0.25D12-1515/H
Part No.:
R0.25D12-1515/H
Datasheet:
R0.25D12-1515/H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 250MW
Product details
1. How to order R0.25D12-1515/H on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the R0.25D12-1515/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.25D12-1515/H?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R0.25D (0.25W) ECONOLINE R0.25D (0.25W) ECONOLINE R0.25D (0.25W) ECONOLINE R0.25D (0.25W) ECONOLINE R0.25D (0.25W)
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 13.5V 13.5V 13.5V 13.5V 13.5V
Voltage-Input(Max) 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 8.3mA, 8.3mA 8.3mA, 8.3mA 8.3mA, 8.3mA 8.3mA, 8.3mA 8.3mA, 8.3mA
Power(Watts) 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW 250 mW
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70% 60 ~ 70%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)