AS-6.144-22-2020-SMD-TR.pdf
| Image |  |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Series | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD | AS-SMD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 6.144 MHz | 6.144 MHz | 6.144 MHz | 6.144 MHz | 6.144 MHz |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 22pF | 22pF | 22pF | 22pF | 22pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) | 0.472 L x 0.189 W (12.00mm x 4.80mm) |